Чи допомагає парацетамол від зубного болю, як приймати дітям, при вагітності?

Парацетамол – засіб від болю і спека, яке відоме вже протягом багатьох років. Як виглядає цей препарат? В якій формі його випускають? Які він має фармакологічні властивості? Як парацетамол допомагає позбутися від зубного болю? Чи є препарати, які роблять на основі парацетамолу? У яких дозах його необхідно вживати при зубному болю? Чи має він протипоказання? Чи є у ліки побічні дії? Чи можна препарат вживати вагітним? Як його давати дітям? Питання поставлено, тепер будемо на них відповідати.

Парацетамол – короткий опис, форми випуску

Парацетамол може випускатися в видах:

  • Таблетки – в них міститься до 500 мг препарату. Таблетки круглої форми мають білий відтінок.
  • Сироп – в 100мл або 2,4 г міститься до 50мл парацетамолу. Сироп має приємний запах і білий колір.
  • Капсули по 500 мг препарати, вони мають біло-сірого відтінку.
  • У вигляді порошків для дітей в них міститься до 120 г парацетамолу. В упаковці може бути 5,10,20 або 30 шт. и більше.
  • У свічках для дітей – мають торпедообразная форму білого або біло-кремового відтінку. В одній свічці міститься 100 мг ліки.
  • У розчині для ін’єкцій – розчин може бути прозорим або мати жовтуватий колір. У 100 мл розчину – 1 м парацетамолу.

Фармакологічні властивості

фармакологія:

  • Жарознижуючий препарат;
  • Парацетамол має аналгетичну властивістю;
  • Він допомагає пригнічувати синтез ПГ і знизити збудливість центру по регулюванню температури гіпоталамуса;
  • Виводиться досить швидко через шлунково-кишкового тракту;
  • Ліки пов’язано з білками плазми;
  • Метаболізм відбувається в печінці, де після розпаду утворюється сульфат парацетамолу і глюкуроніду.
  • Виводиться найчастіше через нирки у вигляді мікроелементів кон’югації.
  • 5% ліків може піти з організму в не змінюється вигляді.

Препарати на основі парацетамолу

Препаратів на основі парацетамолу велика кількість.

Наведемо кілька прикладів:

  • Пенталгін Плюс – в його склад входить парацетамол, кофеїн, фенобарбітал, пропіфеназон і кодеїн.
  • Солпадеїн – парацетамол, кодеїн і кофеїн.
  • Панадол дитячий – парацетамол та аскорбінова кислота.
  • Цитрамон П – ацетилсаліцилова кислота, парацетамол і кофеїн.
  • Колдрекс Макс Грип з різними смаками – аскорбінова кислота, фенілефрин і аскорбінова кислота.
  • Терафлю – фенірамін, парацетамол і фенілефрин.
  • Ринза – фенілефрин, парацетамол, кофеїн і хлорфенамін.
  • Ібуклін – ібупрофен і парацетамол.

Як же він діє при зубному болю?

Парацетамол здатний зменшити нові освіти простагландіндов. Вони посилають больові сигнали в головний мозок. Препарат блокує подібні сигнали. Діяти він починає через 25-30 хвилин.

За швидкість дій його і люблять використовувати багато споживачів. Але не потрібно сподіватися, що він назавжди позбавить вас від зубного болю. Необхідно шукати причину її появи, а краще звернутися за допомогою в цьому питанні до стоматолога.

Інструкція по застосуванню при зубному болю, дози

Як приймати таблетки:

  • Дорослим при зубному болю варто приймати парацетамол за наступною схемою: 0,35-0,5 г до 3-4-х раз на 24 години.
  • Одноразова максимальна доза препарату – 1,5 г;
  • У добу можна приймати більше 3-4 г;
  • Дітям від 9 до 12 років потрібно пити не більше 2 г ліки в добу;
  • Дітям від 3 до 9 років треба приймати по 1 г, але потрібно розраховувати дози за такою схемою: 60 мг парацетамолу на 1 кг маси ваги дитини.

Як приймати супозиторії ректальні:

  • Якщо дитині всього лише від 1 до 3-х місяців, то одноразова доза повинна становити 15 мг на 1 кг ваги малюка. Добова доза розраховується так: 60 мг на 1 кг ваги малюка. Використовувати потрібно не більше 4-х разів на день.
  • Супозиторії можуть приймати як підлітки, так і дорослі з розрахунку, що їх вага буде вище 60 кг. Разова доза повинна бути не більше 0,35-0,5 м В добу треба приймати не більше 4-х разів.
  • Якщо дитині 6-12 років, то добова доза препарату становить 2 м
  • Якщо дитині 3-6 років, в добу частка ліки становить 2 г, розбивається на 3 прийоми.

Інструкція прийому сиропу:

  • Якщо малюкові 3-12 місяців, то дається по 2,5-5 мл препарату, ця доза складе 60-120мг.
  • Якщо дитині 1-5 років призначається по 5-10 мл ліки, в міліграмах це буде – 120-240.
  • Якщо дитині 5-12 років, то дається 15-20 мл парацетамолу, тобто 240-480 мг.
  • Дорослим і підліткам, вага яких більше 60 кг – 20-40 мл ліки, в міліграмах це – 480-960.
  • Не можна приймати його більше 4-х разів на день.

Протипоказання:

  • Не варто приймати препарат, якщо у них до нього підвищена чутливість.
  • Якщо є проблеми з нормальною роботою печінки.
  • Якщо є захворювання, які стосуються нирок.
  • Якщо у людини астма, часто виникають загострення на тлі використання парацетамолу.
  • Алергія у дітей може виникнути при прийомі сиропу.
  • Якщо є запальні процеси в прямій кишці, то супозиторії категорично не можна використовувати.

Побічні ефекти:

  • З області кровоносної системи: метгемоглобінемія, анемія, агранулоцитоз, тромбоцитопенія або лейкопенія.
  • З області систем виділень: гломерулонефрит, ниркова колька або пиурия асептична.
  • Що стосується нервів, може виникнути: сонливість або протилежну дію – збільшена в декілька разів збудливість.
  • З області серцево-судинної системи – знижується скоротливість серцевого м’яза.
  • Може порушитися і робота травного тракту – з’являються больові відчуття в епігастральній частини і нудота. Якщо довго приймати парацетамол і в збільшених дозах, то він може надати гепатотоксична дія.
  • Можуть з’явитися і ознаки алергії – свербіж, шкірні дерматити або ангіоневріческій набряк.

Застосування при вагітності

Коли жінка вирішує завести дитину, вона вже на цій стадії повинна задуматися про своє здоров’я. Перед тим як зачати малюка, рекомендовано пройти всіх спеціалістів поліклініки, не виключаючи і стоматолога. Але не всі дівчата в силу своєї зайнятості облаштування сімейного гніздечка або кар’єри, проходять вчасно обстеження.

Під час виношування малюка у багатьох загострюються багато хронічні захворювання, найчастіше це стосується проблем з ротовою порожниною і зубами. За рахунок вагітності в організмі відбувається гормональний сплеск, та й маляті потрібна велика кількість мінералів, корисних мікроелементів та вітамінів для повноцінного розвитку та зростання.

Якщо всього цього жінка не приймає додатково, то плід бере з її організму, звідси і виникають проблеми з яснами і зубами. Але є й інша причина виникнення проблем з ротовою порожниною – токсикоз.

Як же позбутися вагітній жінці від зубного болю?

Є кілька способів:

  1. Робити щоденні полоскання рота відварами з лікарських трав, щоб зняти запалення.
  2. Можуть полегшити біль примочки знову ж з відварів лікарських рослин.

Але ці два способи можуть мати і протипоказання у вигляді алергічної реакції.

При приході вагітної жінки до стоматолога зі скаргами на біль, фахівець може призначити тільки одне знеболююче – парацетамол. Він, на відміну від інших препаратів, діє тільки на джерело больових відчуттів, при цьому не чіпаючи інші системи та органи. Парацетамол може проникнути через плаценту, але як було науково доведено, шкоду розвитку плода завдає.

Приймати парацетамол вагітним слід:

  • Невеликими дозами;
  • Не можна використовувати його тривалий час;
  • Не варто приймати в першому триместрі, тому що саме у майбутньої дитини формуються всі органи і основні життєві системи.
  • Якщо парацетамол буде прийматися в збільшених дозах і більш 3-х днів, то це все ж позначиться на розвитку плоду.

Вагітній дівчині варто враховувати і протипоказання препарату, можливо вона потрапляє в одну з категорій. В цьому випадку краще відмовитися від використання цього болезаспокійливого засобу.

У будь-якому випадку при перших же ознаках захворювань ротової порожнини і зубів варто відвідати стоматолога, щоб вчасно почати лікування.

Застосування у дітей

  • Не потрібно давати парацетамол дітям без призначення лікаря.
  • Найкраще малюкам підійдуть свічки і сироп (тільки тим, у кого немає алергії).
  • Парацетамол найбільш безпечний засіб від зубного болю у дітей у порівнянні з іншими препаратами.
  • Давати його потрібно починати малюкам бажано з 2-х місяців, але частіше за все він потрібен починаючи з моменту прорізування зубів.
  • Парацетамол починає діяти протягом декількох хвилин і дитина перестає вередувати.
  • Він діє майже 4 години.
  • Його легко придбати майже в кожній аптеці і за прийнятною ціною.
  • Давати ліки коштують не більше 4-х разів на 24 години. Інтервал між прийомами повинен бути не менше 4-х годин.
  • Приймають препарат у дітей не більше 3-х днів, максимум – 5 діб, якщо він використовується як болезаспокійливий засіб.
  • Не можна його давати немовлятам, особливо якщо у нього виявлено проблеми з печінкою, нирками чи у нього порушений обмін речовин.
  • Як тільки ліки було дано малюкові, необхідно простежити за його реакцією на нього. Якщо протягом 2-х годин дитина зблід, його стало нудити, то слід негайно звернутися до лікаря. Такий стан означає, що препарат не підійшов малюкові або було порушена дозування. Якщо друге, то необхідно викликати у дитини блювоту і викликати швидку допомогу.

В процесі розгляду теми статті були дані відповіді на всі поставлені запитання.

В кінці хочеться додати кілька важливих нюансів, на які варто звертати увагу:

  • Без призначення лікарів не можна приймати препарат. Його дозування повинен рекомендувати тільки фахівець.
  • З обережністю парацетамол треба використовувати вагітним і дітям 1-го року життя.